Kdo jsem ?

Jmenuji se Tomáš  Surovec, narodil jsem se ve Vsetíně v červenci roku 1990. Přes 4 roky pro Vás pracuji na plný úvazek jako realitní makléř se zaměřením na prodej a pronájem nemovitostí ve Zlíně, Vsetíně, Valašských Kloboukách a okolních městech či obcích. Jsem vedoucí pobočky Zlín v realitní společnosti REAL PREMIUM s.r.o.

Můj příběh

 

     Mé začátky ve světě realit se datují k roku 2012, kdy jsem jako student vysoké školy objevil náborový leták jedné z největších realitních kanceláří na českém trhu, kde hledali adepty na pozici realitní makléř junior.

     Při nástupu mi bylo sděleno, že budu nabírat zakázky pro staršího makléře, který následně mnou nabrané nemovitosti prodá a já obdržím část provize. Po dopoledním školení a týdnu, kdy jsem po škole sledoval práci "staršího makléře" jsem šel sám do terénu, kde jsem jako absolutní amatér začal nabírat své první nemovitosti.

      Volal jsem na studené telefonáty, rozhazoval po schránkách anonymní letáky, vydávající se za přímého kupujícího typu „KOUPÍM VÁŠ BYT - PLATBA V HOTOVOSTI". Realitní trh před sedmi lety nebyl tak vyspělý a možná i přes můj amatérismus jsem byl v nabírání docela úspěšný. Nemovitost jsem nafotil, získal základní informace, podepsal smlouvu o zprostředkování prodeje, fotky dal na internet a čekal na svou provizi.

      S odstupem času se začaly ukazovat nešvary téměř každé velké realitní kanceláře, jako je neodbornost a velmi špatná komunikace s klienty. Makléř, pro kterého jsem zakázky nabíral, jich měl ve svém portfoliu průměrně okolo 50 a proto absolutně nestíhal komunikovat s klienty a na prohlídky se zájemci jezdil až když se jich nashromáždilo víc. Výpovědi smluv pro neaktivitu a nespokojeností při zprostředkování prodeje tak začaly chodit jako na běžícím pásu. Nadřízenému makléři se dařilo, že z 50 zakázek mu občas něco "spadlo". Jenže když ze zmíněných 50 zakázek prodal například pouze 2, šance, že to bude ta moje, byla minimální. Asi po roce jsem s nulovým ziskem činnost realitního makléře "naběrače" ukončil.

      Po dokončení studia jsem si na rok odskočil do Anglie. Po příjezdu do ČR jsem se rozhodl, že to zkusím v realitách znovu a bylo to správné rozhodnutí. Po předchozích zkušenostech jsem věděl, že budu muset pracovat jinak než makléři, které jsem znal.  Základem bylo vybrat si správnou realitní kancelář. Asi po deseti pohovorech v různých společnostech jsem si byl jistý, že to bude REAL PREMIUM.

     Mimo názvu společnosti mě zaujala myšlenka majitele dělat reality jinak než ostatní - PREMIOVĚ.  Domluvili jsme se na spolupráci a začal jsem pronajímat první nemovitosti. Nic jsem však nedostal zadarmo; při nástupu bylo mou kanceláří auto. Po několika úspěšně pronajatých bytech a rozšíření portfolia pronajímaných bytových jednotek, jsme otevřeli nové kontaktní místo ve Zlíně, vedle hotelu Moskva. V den otevření jsem podepisoval svou první rezervační smlouvu na prodej nemovitosti (jednalo se o garáž ve Zlíně na Mokré 🙂 ).

     Následovali další prodané či pronajaté nemovitosti na Zlínsku, Vsetínsku a Valašskokloboucku. Asi po roku a půl jsme oficiálně otevřeli pobočku Zlín, kde kromě mne nyní působí ještě dva kolegové makléři. 

     Během čtyř let, kdy pracuji jako realitní makléř na plný úvazek, jsem si uvědomil, že nejsou důležité jenom zkušenosti, ale také neustálé vzdělávání a vyhledávání stále efektivnějších způsobů jak prodat nemovitost za maximální možnou cenu. 

     PS: Když zrovna neprodávám či nepronajímám Vaši nemovitost, tak mě můžete potkat na fotbalovém hřišti, kde "rozdávám radost" jako rozhodčí krajského fotbalového svazu Zlín :).